Pozycjonowanie – ile to trwa?

pozycjonowanie stronKiedy zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z firmą zajmującą się pozycjonowaniem to najczęściej zadajemy dwa kluczowe pytania. Oczywiście chodzi o to ile to będzie kosztowało oraz jak długo będzie trwało. Odpowiedź na to drugie pytanie nie jest prosta, ponieważ wszystko jest uzależnione od planu pozycjonowania. Gdy zajmujący się tym specjaliści będą mieli dobry plan to oczekiwane rezultaty mogą przyjść nawet po dwóch miesiącach. Pamiętajmy jednak, że niemożliwe jest pozycjonowanie strony, która jest katastrofalna merytorycznie.

Podobnie jest, gdy optymalizacja jest na bardzo słabym poziomie. To wszystko zajmuje sporo czasu. Jeśli ktoś jest dobrym specjalistom to optymalizacji podda każdy element na stronie: grafikę, linki czy treści tam zawarte. Google jest najlepszą wyszukiwarką, której zadaniem jest odnajdywanie dla użytkowników jak najlepszych stron. Czas, który więc potrzebujemy do pozycjonowania jest uzależniony od kilku elementów. Pierwszą wartością jest domena, a konkretniej jej wiek. On ukazuje nasze zaangażowanie w rozwój witryny. Im dłużej tym lepiej, bo widać, że właścicielowi witryny zależy na tym, aby ona istniała. Strony, które są na rynku krócej muszą to nadrabiać innymi sposobami. Taką metodą jest aktywna działalność na stronie i wzbogacanie jej o treści ważne dla użytkownika. Elementem wpływającym na pozycjonowanie jest niewątpliwie także optymalizacja, a także umiejętne odznaczenie elementów na stronie, w taki sposób, aby były przez Google zauważone. Dobrze zrobiona i profesjonalna optymalizacja jest podstawą do wprowadzenia naszej strony do czołówki wyszukiwania.

Jednak zdecydowanie najbardziej kluczowym elementem jest treść zawarta na stronie. Musi ona być wartościowa i unikalna. Dzięki temu będzie oferować treści, których nie ma na ich portalach. Jeśli chcemy, aby nasza witryna dość szybko znalazła się w czołówce wyszukiwania to musimy zdecydować się na pomoc profesjonalnej firmy, która rzeczowo i odpowiedzialnie podejdzie do całego procesu. Naturalnie takie usługo kosztują, dlatego lepiej nie dać się zwieść, tym którzy oferują, że za kilkanaście złotych są w stanie wyprowadzić daną frazę w czołówkę wyszukiwania. Jeśli więc chcemy, aby nasza strona była wysoko w wyszukiwarce to dobrze ją przygotujmy, a następnie rozpocznijmy pozycjonowanie. Jeśli witryna będzie dobrze urządzona i będzie miała niezbędne elementy to jej pozycjonowanie zajmie tylko około dwóch miesięcy.