Pozycjonowanie stron internetowych – jak zrobić to skutecznie?

pozycjonowanie stron internetowychJeszcze jakiś czas temu pozycjonowanie stron internetowych (zwłaszcza na mniej popularne frazy) nie było trudnym zadaniem i praktycznie każdy mógł to zrobić. Teraz nie jest to już takie proste zadanie. Powodem tej zmiany jest nowy algorytm Google. Przez aktualizacje tego algorytmu pozycjonowanie stało się trudniejsze i wymaga pomocy specjalistów. Tę niszę rynkową szybko wypełniły firmy pozycjonerskie, które oferują nowe techniki pozycjonowania.

Trzeba mieć dobrą strategię

Kluczową sprawą przy pozycjonowaniu strony jest optymalizacja. Zdarza się, że przy prostych frazach wystarcza nawet sama optymalizacja i dobrze napisany kontent. Należy jednak pamiętać, że branża SEO jest cały czas unowocześniana, a co za tym idzie reguły optymalizacji się zmieniają. To powoduje, że trzeba być zorientowanym co dzieje się i zmienia w tej branży. Inaczej jest przy trudnych frazach. Tutaj pozycjonowanie to za mało i musimy ją uzupełniać poprzez pozyskiwanie mocnych, ale bezpiecznych linków. Najpopularniejszą metodą jest pozyskiwanie linków z naszego zaplecza. Służą do tego: katalogowanie, komentarze i wpisy na forach. Trzeba to jednak robić ostrożnie. Jeśli zdobędziemy za dużo linków to możemy przez Google zostać ukarani filtrem lub banem. Aby tego uniknąć musimy rozłożyć linki na anachory.

W katalogowaniu w ostatnich czasach nadeszła zmiana, polegająca na rezygnacji z dodawania stron do grup katalogów. Jeszcze inną zmianą, która nadeszła w ostatnim czasie jest rezygnacja z multikodów, które użyte były do dużych katalogów stron. Teraz są one pobanowane i działają odwrotnie. Nie podwyższają naszej strony w wyszukiwarce tylko obniżają jej pozycję. Gdy decydujemy się na dodawanie wpisów do katalogów to musimy wybierać katalogi, które mają dwie cechy: są mocne i tematyczne. Dobrą praktyką jest używanie oryginalnego opisu. To pozwoli unikną tzw. duplicate conten, dzięki czemu wpisy nadadzą naszej domenie większą moc. Reasumując należy podkreślić, że pozycjonowanie jest czasochłonne, a co za tym idzie osiągnięcie odpowiednich rezultatów wymaga czasu. Wówczas osiągniemy dobry efekt. Natomiast, gdy sami nie będzie w stanie tego zrobić to lepiej pozycjonowanie oddać w ręce specjalistów z tej branży.