Pozycjonowanie – jakie błędy trzeba wyeliminować?

pozycjonowanie - błędyZnane polskie powiedzenie mówi, że nie myli się tylko ten kto nic nie robi. Niektóre nasze błędy mogą być jednak bardzo kosztowne. Tak dzieje się np. przy pozycjonowaniu. Warto więc przedstawić najważniejsze błędy, aby móc je wyeliminować.

1. Pozycjonowanie jest procesem trudnym i złożonym. Wypozycjonowanie najpopularniejszych słów kluczowych jest arcytrudne i wymaga odpowiedniego doświadczenie i przede wszystkim wiedzy. Z tego względu lepiej rozpocząć od prostszych fraz i stopniowo przechodzić do bardziej wymagających słów kluczowych.

2. Nie wolno nam kopiować treści i artykułów z innych serwisów, ponieważ za takie praktyki Google nakłada kary i osiągniemy efekt odwrotny do oczekiwanego

3. Najlepiej, abyśmy posiadali jak najkrótszą domenę. Internauta nie będzie miał wówczas problemu z jej zapamiętaniem. W związku z tym nie musimy do domeny za wszelką cenę dodawać wielu słów kluczowych. Jeśli mamy taką możliwość to warto, aby znalazło się tam tylko jedno takie słów. Wówczas możemy mieć nadzieję, że zadziała to pozytywnie na pozycjonowanie, jednak upychanie za wielu słów kluczowych w domenie będzie błędem

4. Grunt to cierpliwość. Zapamiętajmy, że pozycjonowanie jest procesem bardzo czasochłonnym. Jeśli nie będziemy cierpliwi to może się to dla nas źle skończyć. Wyszukiwarki bardzo podejrzanie patrzą na nowe strony, które w krótkim czas zyskują zbyt dużo linków. Lepiej tego uniknąć, ponieważ mogą się z tego zrodzić problemy i okaże się, że osiągnięty skutek będzie inny niż oczekiwaliśmy.

5. Najważniejszą rzeczą przy pozycjonowaniu jest optymalizacja. Aby strona była wysoko w wyszukiwarce musi być dobrze zoptymalizowana. Optymalizację należy wykonać jeszcze przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania. Jeśli rozpoczniemy pozycjonowanie bez wcześniejszej optymalizacji to nie przyniesie ona żadnych efektów.

6. Pamiętajmy, że jak kupujemy domenę to dostajemy ją z dodatkiem www i bez niego. Dla wyszukiwarki będą to dwie strony. Należy więc pamiętać, aby nie duplikować na nich treści, bo to może się spotkać z nałożeniem kar przez Google. Musimy mieć przygotowane przekierowanie, które poprowadzi na wybraną stronę.

7. Ostatnią rzeczą na jaką trzeba zwrócić uwagę jest fakt, że wyszukiwarka czyta przede wszystkim górę strony. Z tego względu ważniejsze jest, co umieścimy tam niż na dole w kodzie naszej strony.