Treść jakością dla strony

content marketingW dzisiejszych czasach i w obecnie tworzonym marketingu możemy dostrzec, że coraz więcej stawia sie na obraz, a mniej na tekst. Taka forma przekazu wydaje się być bardziej atrakcyjna, dlatego wykorzystują ją także właściciele firm, którzy na swoich stronach internetowych zamieszczają więcej multimediów niż treści. Nie do końca takie przekonanie jest zgodne z rzeczywistością, ponieważ dobrze napisany i sformatowany tekst może być z jednej strony bardzo atrakcyjny dla czytelnika, a z drugiej bardzo przydatny przy pozycjonowaniu. Aby to udowodnić można przedstawić hipotetyczną sytuację, w której szukamy konkretnego produktu w sklepie internetowym. Wpisujemy go w Google i po wyświetleniu się wyszukiwania klikamy na kilka pierwszy sklepów. Przeglądamy pierwsze oferty i wszędzie znajdujemy ten sam opis. Dopiero przy kolejnej witrynie odnajdujemy inne przedstawienie. Jest tu dokładny opis, który wnosi coś innego do naszej wiedzy na ten temat i automatycznie przykuwa uwagę.

To nie jedyna zaleta stosowania takich opisów. Zaprezentowana w ten sposób treść jest unikalna przez co jest uodporniona na działanie algorytmu stosowanego przez Google. Dodatkowo daje to nam przewagę, ponieważ jest szansa, że taki tekst pojawi się w poszukiwaniach bardziej precyzyjnych fraz, które mają np. jakieś dane techniczne, kolorystykę czy określony rozmiar. To nie zaśmieca strony Przy przygotowaniu kart produktów treść najczęściej jest nieodzowna i nie wzbudza kontrowersji. Wątpliwości pokazują się, gdy mówimy o stronach firm. Przedsiębiorcy boją się umieszczać tekst, żeby nie psuć strony wizualnej. Nie do końca jest to słuszny tok myślenia, ponieważ dobrze sfromatowany tekst i dobrze napisany marketingowo może przyciągnąć wielu użytkowników.

Dzięki dobrej treści rośnie zaufanie warto inwestować w treść, ponieważ może ona stać się czymś zdecydowanie więcej niż suchym artykułem. Ciekawym pomysłem jest stworzenie firmowego blogu, który zaangażuje klientów. Oprócz aktywności klientów i komentarzy, które wskaż potrzeby kupujących zyskamy wizerunek konkretnych ludzi, a nie szyldu firmy. To pozwoli na bardziej społeczną działalność. Łatwiej dla ludzi, łatwiej dla wyszukiwarek Jedną z najważniejszych spraw jest także budowanie pozycjonowania strony naszej firmy. Używanie merytorycznych treści i odniesień nie tylko pozwala budować relację i poprawiać wizerunek naszej firmy. To także podstawa do naszego „wzrostu” w wyszukiwarkach. Dzięki unikalnym opisom strona częściej pojawia sie w Google, jest częściej linkowana itd. to wszystko bezpośrednio oddziałuje na jej popularność i pozycję w wyszukiwarce.